Zastanawiasz się nad zmianą pracy, posiadasz prawo jazdy kategorii C+E i chciałbyś spełniać się w tym zawodzie? Jeśli zależy Ci na pracy dopasowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań, nasza platforma ułatwi Ci wybór stanowiska ukierunkowanego na Twoje umiejętności i doświadczenie! Zdecyduj, czy chcesz pracować lokalnie, na trasach krajowych, czy międzynarodowych i ciesz się swoją wymarzoną pracą, dzięki której podniesiesz swój standard życia!

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Praca kierowcy kat CE – jak zdobyć uprawnienia?

Jeśli od zawsze interesujesz się motoryzacją, praca za kółkiem nie jest dla Ciebie nużąca, chcesz być w ciągłym ruchu i zawodowo zajmować się transportem, praca jako kierowca kat CE będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Aby jednak spełniać się w tej roli, w pierwszej kolejności musisz postarać się o uprawnienia w tym zakresie. Praca kierowca kat CE to zawód dla osób, które posiadają wspomniane prawo jazdy. Jego uzyskanie wiąże się z koniecznością ukończenia kursu i uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu państwowego.

Praca jako kierowca kat C E to oferty dla osób, które posiadają uprawnienia do prowadzenia pojazdów w kategorii B oraz C. Konieczne jest także ukończenie 21. roku życia. Wyjątkiem pod tym względem są osoby, które pracują w charakterze żołnierza i zajmują się prowadzeniem pojazdów sił zbrojnych. Muszą one mieć ukończony 18. rok życia.

Praca kierowcy kat C E – jakie pojazdy możesz prowadzić?

Praca kierowca C E oferty pracy kierowane są do osób, które są zainteresowane prowadzeniem pojazdów samochodowych o masie całkowitej nieprzekraczającej 40 ton. Wyjątkiem w tej kwestii są autobusy, których prowadzenie wymaga dodatkowych uprawnień. Oferty pracy kierowca kat CE to przede wszystkim propozycja dla osób zainteresowanych jazdą samochodem ciężarowym z przyczepą, czyli zespołem pojazdów nieprzekraczających masy całkowitej 40 ton.

Posiadając wspomniane prawo jazdy możesz zajmować się prowadzeniem samochodu ciężarowego z dołączoną przyczepą. Zatrudnienie znajdziesz również decydując się na stanowisko pracy wymagające prowadzenia ciągnika rolniczego z przyczepą lub przyczepami, jak i pojazdem wolnobieżnym z przyczepą lub przyczepami.

Oferty pracy dla kierowców kat C E – czego wymagają pracodawcy?

Praca dla kierowcy kat C E to zawód, który wymaga specjalistycznych umiejętności, dobrego stanu zdrowia, odpowiednich uprawnień, w tym aktualnych badań okresowych, a czasem i nawet posiadania książeczki sanitarno – epidemiologicznej.

Decydując się na oferty pracy kat CE musisz zdawać sobie sprawę, iż w godzinach pracy jesteś wizytówką firmy, którą reprezentujesz. Będziesz również odpowiedzialny za powierzone Ci mienie, czyli samochód, transportowany towar, urządzenia i sprzęty przydatne chociażby w nawigacji i kontakcie ze spedytorami oraz klientami. Rzetelne i odpowiedzialne podejście do pełnionych obowiązków to jeden z najczęstszych, prócz prawa jazdy, wymogów.

Praca kierowcy kat CE może dotyczyć tras lokalnych, krajowych, ale i międzynarodowych. Ty decydujesz, który typ tras jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni! Wystarczy, że podczas sortowania dostępnych ofert pracy określisz swoje preferencje. Pracodawcy cenią sobie pracowników, którzy posiadają doświadczenie w zawodzie, a czasem i umiejętność podstawowego porozumiewania się na trasie z klientami w ich ojczystym języku. Dużym atutem jest także posiadanie karty do tachografu cyfrowego.

Kierowcy CE praca – zalety pracy jako kierowca

Na rynku coraz więcej dostępnych jest ofert pracy dla wyspecjalizowanych i doświadczonych kierowców. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż osób posiadających odpowiednie kwalifikacje jest niewiele, co z kolei przekłada się na wzrost atrakcyjności oferowanego przez pracodawcę stanowiska. Mowa tutaj chociażby o wysokim wynagrodzeniu, często w oparciu o umowę o pracę. Praca dla kierowców kat CE jest zatem na wyciągnięcie ręki!

Wynagrodzenie to jedna z kwestii, która zachęca najbardziej. Można liczyć na wysokie stawki godzinowe lub miesięczne, dodatkowe świadczenia dla pracowników, ubezpieczenie, płatny urlop. Wielu pracodawców wystawiających oferty pracy dla kierowców CE zapewnia także swoim pracownikom zwrot kosztów za paliwo, również za dojazd do pracy.

Na zawód kierowcy najczęściej decydują się osoby, które chcą być w ciągłym ruchu, cenią sobie samodzielność na swoim stanowisku pracy i dobrze czują się za kierownicą. Jeśli nie mają dodatkowych zobowiązań, dalekosiężne trasy międzynarodowe będą dla nich również sposobem na zwiedzanie ciekawych miejsc za granicą.

Praca dla kierowcy kat CE – wybierz pracę dla siebie!

Poszukujesz lepiej płatnego zajęcia? Chcesz podróżować na trasach lokalnych lub międzynarodowych? Liczą się dla Ciebie regularne godziny pracy? Być może praca w weekendy nie jest dla Ciebie problemem?

Przeszukując oferty pracy kierowca kat C E dostępne na naszej platformie otrzymujesz dostęp wyłącznie do sprawdzonych ofert. Jedna oferta to również jedno stanowisko. Nie spotkasz się zatem z sytuacją, kiedy klikając w kilkanaście ogłoszeń okaże się, że prowadzą do tego samego stanowiska. Niepowielające się oferty to oszczędność czasu w poszukiwaniu pracy swoich marzeń!

Na naszej platformie dokładnie sprecyzujesz zakres swoich umiejętności, dzięki czemu znajdziesz najbardziej dopasowane do Twojego doświadczenia oferty praca kierowca C E! Jeśli zatem szukasz lepszej pracy w zawodzie kierowcy, skorzystaj z wyszukiwarki ofert dedykowanych specjalistom w Twojej branży!