Właśnie zdecydowałeś się na oferty pracy dla kierowców kat C? Jeśli chcesz dołączyć do grona zawodowych kierowców, szukasz dodatkowego zlecenia dla siebie lub swoich pracowników, interesuje Cię praca na etat, trasy lokalne, krajowe, a nawet międzynarodowe po fascynujących zakątkach Europy, świetnie trafiłeś! Na naszej platformie znajdziesz pracę swoich marzeń, uwzględniając przy tym osobiste preferencje, predyspozycje, oczekiwania względem miejsca pracy, wynagrodzenia i codziennej rutyny.

Wyświetlanie pojedynczego wyniku
Nie znaleziono żadnej oferty pracy.

Praca dla kierowców kat C – zakres uprawnień

Praca dla kierowcy kategorii C to ogłoszenia kierowane w stronę osób, które zawodowo zajmują się przewożeniem towarów lub osób. Jeśli interesuje Cię praca dla kierowcy kat C, dzięki tym uprawnieniom będziesz mógł kierować pojazdem samochodowym o całkowitej masie nieprzekraczającej 7,5 tony z lekką przyczepą, ciągnik rolniczy oraz pojazdy wolnobieżne.

Uzyskanie tego prawa jazdy wymaga jednak posiadanych już uprawnień w kategorii B, szkolenia, zdanego egzaminu państwowego z kwalifikacji wstępnej przyspieszonej oraz ukończonych 21 lat. Istnieje również możliwość uzyskania wspomnianych kwalifikacji przez osoby, które ukończyły 18 lat, o ile uzyskały uprawnienia w kategorii C, ukończyły szkolenie i otrzymały pozytywny wynik z egzaminu państwowego z kwalifikacji wstępnej.

Oferty pracy dla kierowcy C nie tyczą się jednak prowadzenia autobusów, ponieważ zgodnie z literą prawa uprawnienia te nie są wystarczające, by prowadzić tego typu pojazd.

Praca kierowca kat C dedykowana jest osobom, które oprócz kursu na wspomniane uprawnienia zdały państwowy egzamin, informacja o tym widnieje na profilu PKK, a Ty posiadasz dokument potwierdzający Twoje kwalifikacje.

Oferty pracy dla kierowcy kat C – najczęściej wymagane umiejętności i badania

Oferty pracy kat C kierowane są do osób, które pozytywnie zdały egzamin państwowy, posiadają kwalifikacje i uprawnienia do przemieszczania się danym rodzajem pojazdu oraz mogą wykazać się pewnym doświadczeniem bądź zapałem do pracy w tym zawodzie.

Praca kierowcy kat C to zawód, który wymaga od kandydatów na dane stanowisko wykonania badań lekarskich oraz psychologicznych, które wyraźnie wskazują na brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy. Konieczne jest także wykonywanie badań okresowych zlecanych co 5 lat. W zależności od branży, praca kierowcy kategorii C może wiązać się dodatkowo z posiadaniem książeczki sanitarno – epidemiologicznej, której wyrobienie zajmuje kilka dni.

Dla pracodawców wystawiających oferty pracy jako kierowca kat C liczy się także odpowiedzialne i rzetelne podejście do pełnionych obowiązków, punktualność oraz dbałość o powierzone kierowcy mienie, czyli samochód służbowy.

Praca kierowcy kategoria C – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Praca kierowca kategoria C wcale nie musi być zawodem wykonywanym na długich trasach, co wiązałoby się także z rozłąką z rodziną. Bardzo wiele ofert pracy tyczy się pracy lokalnej od poniedziałku do piątku, w regularnym systemie godzinowym, na stałych trasach, dzięki czemu stres na tym stanowisku jest znacznie mniejszy.

Jeśli jednak jesteś obieżyświatem, który lubi być w ciągłym ruchu, trasy międzynarodowe dadzą Ci ogromną satysfakcję! Możesz w ten sposób połączyć pracę zawodową ze zwiedzaniem i za każdym razem wykorzystać czas wolny na trasie na niewielką eksplorację regionu.

Liczba zawodowych kierowców z każdym rokiem zmniejsza się, natomiast zapotrzebowanie na osoby wykonujące ten zawód rośnie! Dlatego warto wykorzystać swoją szansę i zdecydować się na oferty pracy na kat C. Z tego też względu warunki wynagrodzenia są coraz bardziej korzystne i atrakcyjniejsze w porównaniu z innymi, często bardziej wymagającymi zawodami.

Kierowca kategorii C praca wiąże się często z wyzwaniami i najczęściej na taki zawód decydują się osoby pełne pasji do motoryzacji, które znają stan techniczny samochodu i w razie potrzeby będą mogły poradzić sobie z niewielkimi naprawami. To dodatkowa umiejętność, która zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie na wybranym stanowisku!

Praca jako kierowca kat C – znajdź ofertę idealną dla siebie!

Dlaczego to właśnie u nas powinieneś szukać oferty pracy kierowca kategorii C? Z pewnością zachęci Cię przejrzystość pośród wyszukiwanych ofert i możliwość znalezienia wymarzonej pracy na trasach lokalnych, krajowych, międzynarodowych. Filtruj ogłoszenia po wymaganej kategorii prawa jazdy i rodzaju załadunku, którego transportu możesz się podjąć!

Na naszej platformie udostępniane są wyłącznie oferty pracy kierowcy kat C od poważnych pracodawców, którzy mają do zaoferowania godne i atrakcyjne warunki zatrudnienia. Jeśli jesteś wykwalifikowanym kierowcą i posiadasz uprawnienia, z których chcesz na co dzień korzystać w swoim zawodzie, u nas znajdziesz oferty pracy kierowca kat C zgodne z Twoim doświadczeniem, umiejętnościami, posiadanymi specjalistycznymi uprawnieniami. Podnieś standard swojego życia zawodowego i znajdź swoją wymarzoną pracę na naszej platformie!