Chciałbyś pracować jako kierowca ponadgabarytowy? To jeden z rodzajów transportu, do którego przeprowadzenia konieczne jest wykorzystanie specjalistycznych środków transportu. Praca w tym zawodzie wymaga dużej koncentracji, skupienia, umiejętności manewrowania pojazdem w najróżniejszych warunkach i okolicznościach, a także przewidywania rozwiązań, które umożliwią dostarczenie załadunku we wskazane miejsce w bezpieczny sposób. Dowiedz się więcej o transporcie ponadgabarytowym i przekonaj się, czy jest to praca dla Ciebie!

Wyświetlanie pojedynczego wyniku
Nie znaleziono żadnej oferty pracy.

Kierowca ponadnormatywny — jakie musi mieć uprawnienia i umiejętności?

Jako kierowca ponadnormatywny będziesz odpowiedzialny za transport ładunków ponadgabarytowych, czyli takich, które nie mieszczą się w standardach transportu drogowego. Mowa tutaj o parametrach załadunku przekraczających 2,5 m szerokości, 16,5 m długości i 4 m wysokości. Z kolei ciężar transportowanego towaru musi być większy niż 42 tony.

Transport ponadnormatywny praca wymagać będzie od Ciebie posiadania prawa jazdy C+E. W przypadku tych uprawnień będziesz mógł obsługiwać specjalny tabor o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą o masie powyżej 750 kg.

Kierowca CE transport ponadgabarytowy musi ponadto posiadać odpowiednie zezwolenia na transport. Ich rodzaj zależy w dużej mierze od wagi całkowitej pojazdu, gabarytów załadunku, nacisku na jedną oś oraz wysokości taboru. W zależności od tych ścisłych wytycznych zezwolenie będzie wydawane na okres jednego lub sześciu miesięcy, bądź na jeden lub dwa lata. Dokument ten wystawić może Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad lub starosta właściwy dla siedziby przedsiębiorstwa, które chce przeprowadzić transport załadunku ponadgabarytowego.

Transport ponadgabarytowy praca to zawód bardzo wymagający dla osób, które posiadają doświadczenie przynajmniej jako kierowca niskopodwoziej ciężarówki, znają specyfikę tychże pojazdów, mają stosowne zdolności organizacyjne, znajomość przepisów prawa, obowiązujących regulacji, a także są odporni na stres, świetnie działają pod presją czasu i potrafią na bieżąco rozwiązywać problemy, które spotykają na drodze.

Wśród Twoich cech charakteru nie może zabraknąć również komunikatywności i kultury osobistej, w razie konieczności współpracy z pilotem i policją w charakterze asysty. Jeśli uważasz, że transport ponadgabarytowy praca kierowca to zawód Twoich marzeń, aplikuj na takie stanowisko za pośrednictwem naszego serwisu! Możesz również starać się o posadę, jaką jest praca pilot transportu ponadgabarytowego i ściśle współpracować z zespołem uczestniczącym w przewozie załadunku ponadnormatywnego.

Korzyści z pracy jako kierowca ponadgabarytowy

Ze względu na to, jak bardzo specjalistyczny jest transport ładunków ponadgabarytowych praca, a także jakie wymogi stawiane są przed kierowcami chcącymi zajmować się tym rodzajem transportu zawodowo, możesz liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia i zarobki. Praca transport ponadgabarytowy wiąże się zatem z wysokim wynagrodzeniem, a często i również dodatkowymi benefitami, jak stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, w tym ubezpieczenie, dodatkowe dni wolne, czy przejrzysty grafik pracy umożliwiający pogodzenie życia rodzinnego z zawodowym. Co więcej, transport niskopodwoziowy praca daje kierowcom niezależność — samodzielnie decydują o trasie przejazdu, przy czym często towarzyszy im doza adrenaliny.

Chcesz zostać kierowcą w transporcie ponadgabarytowym? Aplikuj!

Jeśli lubisz dynamikę, podróże, spędzanie długich godzin za kółkiem w specjalistycznym taborze — także na trasach międzynarodowych, oferty pracy w transport ponadgabarytowy to coś dla Ciebie! Na naszej platformie możesz korzystać z filtrów, dzięki którym znajdziesz ogłoszenia wyłącznie z pracą o takim charakterze od zaufanych pracodawców.

Aplikuj na naszej platformie, wysyłając swoje CV w kilka sekund. Pamiętaj, że możesz starać się o swoje wymarzone stanowisko u wielu przedsiębiorców. Wysyłając dokumenty aplikacyjne na kilka ogłoszeń, zyskujesz pewność, że kandydujesz na kilka stanowisk, ponieważ ogłoszenia się nie powielają. Skorzystaj z naszego serwisu, by znaleźć pracę swoich marzeń!