Chcesz dowiedzieć się, na czym polega praca dla kierowcy na kontenerach morskich i czy jest to fach dla Ciebie? Na tym stanowisku najczęściej będziesz odpowiedzialny za odbiór kontenerów z portów morskich, a następnie ich dalszy transport do wybranej lokalizacji. Jako kierowca C+E kontenery możesz pracować na trasach o zasięgu lokalnym, krajowym, wewnątrzwspólnotowym, a nawet międzynarodowym poza granicami Unii Europejskiej. Dowiedz się, czy praca kierowca CE kontenery morskie to zawód, który chciałbyś wykonywać!

Wyświetlanie pojedynczego wyniku
Nie znaleziono żadnej oferty pracy.

Transport kontenerowy: praca dla przewoźników — na czym polega?

Jako kierowca kontenery będziesz musiał transportować odebrane z portu morskiego załadunki na pojazdach ze specjalnymi naczepami dostosowanymi do kontenerów, na których rygluje się załadunek, zabezpieczając go stosownie na czas podróży do miejsca docelowego.

Transport kontenerów praca to także konieczność dostarczania ich do punktów serwisowych, czy odbiór już zatowarowanego kontenera w drodze powrotnej do doku załadunkowego w porcie.

Praca kierowca kontenery morskie wiąże się z potrzebą posiadania stosownych uprawnień, takich jak prawo jazdy C+E, czy kwalifikacje i zezwolenia na obsługę samochodów samowyładowawczych typu HDS.

W transporcie drogowym istnieje również zapotrzebowanie na przewóz towarów w specjalnych kontenerach chłodniczych np. w przewozie towarów spożywczych. Wtedy taka praca kierowca kontenery kraj lub na terenie międzynarodowym (np. praca kierowca Niemcy kontenery) to wymóg przedstawienia licencji transportowej, wspólnotowej oraz aktualnej książeczki sanitarno-epidemiologicznej.

Może się zdarzyć, iż praca kierowca CE kontenery będzie się wiązać z uczestnictwem w transporcie intermodalnym, a Ty wraz z obsługiwanym pojazdem będziesz częścią całego łańcucha dostaw na zaplanowanej trasie.

Znajdź pracę dla siebie na naszym portalu dla pracodawców i osób poszukujących zatrudnienia!

Zobacz aktualne oferty pracy kierowca C E kontenery na naszym portalu od stabilnych, doświadczonych na rynku pracodawców! W kilku prostych krokach wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne na swoje wymarzone stanowisko!