Praca kierowca cysterny to zawód, w którym chciałbyś się realizować? Na tym stanowisku możesz być odpowiedzialny za transport substancji stałych, gazowych lub płynnych, co wymaga szczególnych umiejętności obsługi i manewrowania pojazdem. Posiadając odpowiednie uprawnienia, możesz także aplikować na oferty pracy dla kierowców cystern trudniących się transportem materiałów niebezpiecznych. Dowiedz się więcej o specyfice tego zawodu i podejmij decyzję, czy będzie to Twoja wymarzona praca!

Wyświetlanie pojedynczego wyniku
Nie znaleziono żadnej oferty pracy.

Na czym polega praca kierowcy cysterny?

Jako kierowca cysterny będziesz musiał pełnić szereg obowiązków związanych z transportem wymagającym umiejętności i doświadczenia w obsłudze ciągnika siodłowego z naczepą typu cysterna. W zależności od pracodawcy, jak również specyfiki jego branży, możesz sprawdzać się jako kierowca cysterny paliwowej, spożywczej lub substancji niebezpiecznych. Te ostatnie mogą być transportowane wyłącznie przez kierowców, którzy posiadają dodatkowe uprawnienia. Jednak jako kierowca cysterny ADR praca będziesz otrzymywał sowitsze wynagrodzenie.

Praca kierowca cysterny spożywczej to najczęściej transport produktów, do których zaliczają się ziarna zbóż, mleko, olej, soki, koncentraty, czy alkohol. Ważne, by zostały one dostarczone w niezmienionej jakości. Z kolei praca kierowca cysterny paliwowe lub chemiczne musi liczyć się z niebezpieczeństwem wybuchu lub zanieczyszczenia środowiska, jeżeli dojdzie do wycieku tego typu substancji. Kierowca C+E cysterna transportuje także inne substancje o różnym stanie skupienia, czyli trujące, zakaźne, żrące materiały niebezpieczne, łatwopalne, wchodzące w groźne reakcje z innymi substancjami np. po kontakcie z wodą lub tlenem.

Wymagania i uprawnienia do wykonywania tego zawodu

Kierowca cysterna najczęściej jest zobligowany do przestrzegania zasad BHP i systematycznej kontroli stanu technicznego pojazdu. Kierowca autocysterny musi posiadać umiejętność ekonomicznej jazdy, mieć wiedzę i doświadczenie w kierowaniu takim taborem, by w razie potrzeby stosownie zareagować i rozwiązywać problemy pojawiające się na trasie.

Kierowca cysterny praca to zawód, w którym oczekuje się prawa jazdy kat. C+E, aktualnych badań lekarskich i psychologicznych, kwalifikacji ADR i kwalifikacji zawodowych. Kierowcy cysterny oferty pracy mają również wymóg wysokiej kultury osobistej, a na tasach międzynarodowych znajomość języków obcych ułatwiająca komunikowanie się na drodze.

Oferty pracy jako kierowca cysterny — aplikuj u dziesiątek godnych zaufania pracodawców!

Czujesz się zaintrygowany tym zawodem i chciałbyś spełnić swoje marzenie o zajęciu jako kierowca autocysterny? Praca ta może dać Ci szereg korzyści wynikających z zatrudnienia i zarobków.

Na naszej stronie znajdziesz atrakcyjne oferty pracy kierowca cysterny, na które możesz aplikować bezpośrednio przez nasz serwis w kilku prostych krokach! Zwiększaj swoje szanse na pracę w wymarzonym zawodzie i złóż swoją kandydaturę na wszystkie interesujące Cię oferty opublikowane na naszym portalu!